Şirket Tarihçe ve Profili

1982 yılında Filetül toptan kumaş satışından ev tekstilinde kullanılan pamuk dantel üretimine geçerek fabrikalaştı. Dantelin moda sektöründe rağbet görmesi ve uluslararası fuarlara katılımla, Filetül kısa sürede dünyanın lider giyim firmalarına üretici rolü üstlendi.

Bugün yüksek, orta ve kitle pazarlarında bulunan, kadın ve çocuk konfeksiyonu başta olmak üzere, birçok prestijli marka Filetül üretiminin çoğunluğunu oluşturuyor. Filetül iplik ve kumaşları yedi kıtaya ihraç ediliyor. Hızla büyüyen ve sadık müşteri portföyü sayesinde, geçen 35 sene süresince 3 kişilik bir şirketten bugün 80'dan fazla elemanlı, birkaç makineli bir firmadan 81 makineli bir fabrikaya dönüştü.

Geçen 35 sene süresince Filetül markası ihraç hacmi, ürün kalitesi ve takdir kazanmış Ar-Ge departmanı ile global pazarda yer edinmiştir. Filetül aylık 300 ton kapasiteye sahip olup Istanbul'un Hadımköy bölgesinde 11.000 m²'lik alanda kuruludur. Binlerce kumaşın sergilendiği showroomunda bu orijinal tasarımların birçoğunun patentine de sahibtir. 

Dantel, file, jakar ve diğer örme kumaşlardaki uzmanlığı ile Filetül, 2016'da Amerika kıtasına da uzanarak Filetul NY Inc.'i kurmuştur. Filetül NY Inc. Kuzey ve Güney Amerika'da ki müşterilerine daha etkin bir iletişim kanalı sunmayı ve kıtadaki pozisyonunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Filetül yenilikçi vizyonu, uzman hizmeti ve geniş iplik ve kumaş alanında 35 seneyi aşkın tecrübesiyle dünyanın önde giden global isimleriyle çalışarak uzmanlık kulvarında öncülüğü sürdürmektedir.

fullsizeoutput_213b.jpeg

Hizmet ve Ürünler

Filetül polyester, mikro, likralı ve pamuk dantel, jakar, kroşe, file, tül ve birçok başka raşel çeşitleri gibi kaliteler ile bunların pliseli versiyonlari konusunda uzmandır. 

Filetül yuvarlak örme, çözgü örme, plise, tamir ve kalite kontrol olmak üzere 81 makine ile çalışmaktadır. Sürekli olarak bu makinelerin teknik olarak gelişimlerine ve yenilenmelerine yatırım yapılmaktadır.

2,5 feindan 36 feina ve 4 taraktan 36 tarağa kadar sayısız parametrelerle, inceden kalına çok çeşitli iplik numaraları kullanarak (polyester, polyamid, akrilik, pamuk, fantazi, elastan ve karışımlı ipliklerden) sınırsız kaliteler ve yepyeni koleksiyonlar üretebilmektedir. 

Filetül, başarılı Ar-Ge departmanının da desteğine sahip, şirket-içi tasarım ekibi, iplik ve kumaş üretimi ve kumaş boyama sistemleri ile uluslararası alanda öne çıkan birçok moda markasının uzun yıllardır tedarikçisi olmaktan dolayı gurur duyar.

2017'de konfeksiyon departmanının kurulması ile iplik üretimden hazır giyime tam hizmet vererek müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.